top of page

גירושין

"קשה להביס אדם שלא מוותר"  (בייב רות)

גירושין

ההחלטה על פירוק התא המשפחתי הינה החלטה קשה בחייו של כל זוג והיא טומנת בחובה פחדים וחששות רבים, לצד השלכות כלכליות ורגשיות.

הליך הגירושין מחייב טקס גירושין, המתבצע בבית הדין הרבני ולצידו דיונים משפטיים בכלל העניינים הכרוכים בפירוק התא המשפחתי, לרבות משמורת והסדרי שהייה של הקטינים עם הוריהם, חלוקת כלל הרכוש, מזונות הילדים ומזונות האשה. דיונים אלו אפשר שיתקיימו בבית המשפט לענייני משפחה, או לחילופין, ניתן לקיימם בבית הדין הרבני  וקיימת חשיבות להתאמת מקרהו הספציפי של הלקוח לערכאה המתאימה.

משרדנו, אשר הינו בעל ניסיון רב שנים בניהול הליכי גירושין, מעניק לכל לקוח את היעוץ , הליווי והייצוג המשפטי המותאם לו, בהתאם לנסיבות חייו, והכל במטרה כי הליך הגירושין יסתיים בצורה מהירה ועניינית, אשר תאפשר ללקוחותינו להמשיך בחייהם, תוך מיצוי מלוא זכויותיהם.

גישור

הליכי גישור הינם הליכים המתקיימים הרחק מעינו של בית המשפט ומטרתם לסייע לצדדים לסכסוך לפתור אותו מבלי להגיע ולהתדיין בין כותלי בית המשפט. הליכי הגישור בעניינים המשפחתיים הינם בעלי חשיבות יתרה, שכן ההליכים המשפטיים עלולים לגבות מחיר נפשי משמעותי, לא רק מהצדדים לסכסוך עצמו, כי אם גם מבני משפחתם הקרובה.

אנו במשרדנו דוגלים בניסיונות הגישור ופיתרון המחלוקות מחוץ לכתלי בית המשפט ומלווים את לקוחותינו לכל אורך הליך הגישור ועד להגעה להסכם כולל.

מזונות אשה

מזונות אשה יכול שיידונו הן בבית המשפט לענייני משפחה והן בבית הדין הרבני ועל כן, קיימת חשיבות רבה להתאמת הייעוץ והטיפול המשפטי לכל מקרה ומקרה.

למשרדנו ניסיון רב בניהול תביעות למזונות אשה, הן על פי הדין הדתי והן על פי הדין האזרחי, לרבות מזונות אזרחיים ושיקומיים. אנו מתאימים לכל לקוח את האסטרטגיה המשפטית המותאמת לנסיבות ענייניו, הן בפן התביעתי והן בפן ההגנתי וזאת בשתי הערכאות הדנות בסוגיית אלו - הן בבית המשפט לענייני משפחה והן בבית הדין הרבני.

מזונות ילדים

הפסיקה בעניין מזונות קטינים משתנה חדשות לבקרים וקיימת חשיבות רבה בהתעדכנות תמידית והתאמת היעוץ והטיפול לפסיקה המשתנה.

למשרדנו ניסיון רב בניהול תביעות למזונות ילדים ואנו מקפידים לעקוב אחר כל שינוי בפסיקה, ללמוד אותו לעומקו ולהעניק ללקוחותינו את השירות המשפטי המקצועי והמעודכן ביותר, המותאם לנסיבות המקרה הספציפי.

משמורת והסכמי שהייה

כאשר התא המשפחתי מתפרק, שני ההורים מבקשים לשמור על טובת ילדיהם ולמזער ככל הניתן את הנזק שייגרם לילדיהם כתוצאה מהליך הפרידה.

במשרדנו, שהינו בעל ניסיון רב שנים בניהול הליכי משמורת והסדרי שהות קטינים, חרטנו על דגלנו את טובת הילדים ואנו פועלים ללא לאות למציאת פתרונות אשר יטיבו עם הקטינים ויתאימו לשני ההורים.

משרדנו מטפל בתיקים מורכבים של משמורת והסדרי שהייה, אפוטרופסות, אבהות וכלל ההיבטים הכרוכים בהסדרת התא המשפחתי בשל פירוקו.

רכוש

חלוקת רכוש בין בני זוג טומנת בחובה רכיבים רבים, לרבות חלוקת כלל הנכסים הנזילים, כלל הנכסים שאינם נזילים, פירוק השיתוף במקרקעין, מוניטין, פוטנציאל השתכרות, חברות, עסקים משפחתיים, וכל רכוש אחר. משרדנו, שהינו  בעל ניסיון רב שנים בהליכים משפטיים מורכבים לפירוק כלל הרכוש בין הצדדים, עובד בצמוד עם משרד רואי חשבון ואקטוארים, אשר מעניק ללקוחותינו ייעוץ הן בבואם לחתום על הסכם והן בניתוח הנתונים המוגשים לערכאות השיפוט בניהול הליכים משפטיים.

משרדנו חרט על דגלו מקצועיות חסרת פשרות, וחתירה למיצוי כלל זכויותיהם של לקוחותינו בעת חלוקת הרכוש ואיזון המשאבים בשעת פרידה.

כתובה

בני זוג הנישאים זה לזו כדת משה וישראל, חותמים במעמד טקס החתונה על כתובה. הדבר אשר לא ידוע למרבית האנשים הוא כי הכתובה הינה שטר חוב, ומהווה מסמך משפטי כלכלי אשר הינו חוזה לכל דבר ועניין.
הגם שמקורו של מסמך זה הינו בהלכה הדתית, קיימת משמעות למסמך זה בהליך הגירושין בערכאות האזרחיות וקל וחומר בערכאה הדתית.
ההליך המשפטי לתביעת כתובה מתנהל אך ורק בפני הערכאה הדתית, בתי הדין הרבניים, אך הוא משליך וקשור בחלוקת כלל הרכוש המשותף של הצדדים.
משכך, בכל הליך גירושין בין הצדדים, יש לבחון את מכלול השיקולים ומכלול היקף רכושם של הצדדים, למול סכום הכתובה, ולתכנן באופן מקצועי ושקול את תביעת הכתובה.
משרדנו בעל ניסיון רב שנים בניהול הליכי תביעת כתובה, הן בייצוגו את הנשים התובעות את הכתובה והן בייצוגו את הבעלים המתגוננים בפני תביעת כתובה.

bottom of page